Varování: spear-phishingová kampaň cílící na přihlašovací údaje do IS MU
Kyberbezpečnostní tým Masarykovy univerzity varuje před aktuální spear-phishingovou kampaní, zaměřenou na zcizení přihlašovacích údajů do Informačního systému MU.
Masarykova univerzita se stala nepřehlédnutelnou silou v oblasti umělé inteligence (AI) díky instalaci nejmodernějšího výpočetního systému NVIDIA DGX H100 v našem výzkumném centru CERIT-SC. Poskytuje nejen extrémně výkonné výpočetní kapacity nevídané v České republice, ale také inovativní možnosti pro vědu a výzkum.
Nový systém NVIDIA DGX H100 umožňuje úzkou spolupráci s vědci a výzkumníky prostřednictvím infrastruktury e-INFRA CZ. Ta sdružuje přední výzkumná centra a instituce z České republiky, která se specializují na pokročilé výpočetní technologie a výzkum v oblasti umělé inteligence.
Čím je systém unikátní? Jeho architektura je navržena tak, aby dokázala zpracovávat obrovská množství dat a výrazně urychlovala výpočetní úlohy. Díky vysokovýkonným paměťovým subsystémům v grafických akcelerátorech poskytuje rychlý přístup k datům a optimalizuje výkon při práci s rozsáhlými datovými sadami. Jednou z jeho výjimečných vlastností je také schopnost paralelního zpracování dat, což umožňuje rychlý vývoj a trénování náročných AI modelů.
„Nákup a instalace systému NVIDIA DGX H100 je důležitým milníkem pro CERIT-SC i celou infrastrukturu e-INFRA CZ. Tento systém posouvá naše možnosti v oblasti umělé inteligence na zcela novou úroveň a otevírá široké spektrum nových výzkumných možností pro naše studenty a vědce.“
RNDr. Lukáš Hejtmánek, Ph.D.
Vedoucí Core Facilities centra CERIT-SC
Využití systému NVIDIA DGX H100 zahrnuje například analýzu mluveného slova, 3D rekonstrukce obrazu a odhalování neurodegenerativních onemocnění. Pořizovací náklady vyšly na 11 milionů korun a byly spolufinancovány z evropských prostředků. Technické parametry jsou specifikované v grafice níže.
Kyberbezpečnostní tým Masarykovy univerzity varuje před aktuální spear-phishingovou kampaní, zaměřenou na zcizení přihlašovacích údajů do Informačního systému MU.
Konec září ve znamení vědy! Navštivte Noc vědců, celonárodní akci popularizující vědu, které se tradičně účastní také naši kolegové výzkumníci. Pro návštěvníky si připravili atraktivní program, tentokrát na téma Proměna. Přijďte v pátek 27. září 2024 od 18 hodin na Fakultu informatiky zjistit, jak se proměňují techniky útočníků i obránců v kyberbezpečnosti nebo jak data mění svět vědy.